top of page

Stiller

Bursa Yoga Merkezi'nde uygulana yoga stillerine ilişkin genel bilgiyi aşağıda paylaştık.

 

Bunların haricinde her ay farklı stillerdeki atölye çalışmalarımızı sosyal medya hesaplarınızdan ve internet sitemizden takip edebilirsiniz. 

Hatha Yoga; Uyguladığımız Vazişta stili  (Vivekananda Yoga Üniversitesi’ne göre)-durararak dinlenerek ve beden farkındalığı ile yapılan çalışmalardır. Nefes , 3 ayrı gevşeme, güneşe selam döngüsü ve asanalar yer alır.

​​

Ashtanga Yoga;  Sri Patthabi Jois tarafından yaygınlaştırılmış olan bir hatha yoga metodudur.  Nefes ile hareketin ilişkisi anlatılarak, alternatif pozlar da gösterilerek Ashtanga 1 serisine giriş yapılır. 

Yin Yoga; Esneme ağırlıklı bir yoga tarzıdır. Uzun süre aynı pozda kalınır.Eklemler güvenli bir aralıkta kalacak şekilde maksimum sınırına ulaşır. Bedendeki enerjiyi de dengeleyen ve bedeni şifalandıran bir çalışmadır.

Vinyasa Yoga; Güç denge ve esnekliği arttıran bir çalışmadır. Duruşlar akış halinde nefes koordinasyonu ile gerçekleştirilir. 

Hamak Yogası; Yer çekiminden bağımsız yapılan yoga çeşididir. Yoga pozları hamak ile birlikte gerçekleştirilir ve bedende esneme ve güçlenme sağlar. Omurgaya yük vermeden ters duruşlar gerçekleştirilebilir.

 

 

Ofis Yogası;  Çalışma Ortamında uygulanabilecek olan Yoga Pozları, Nefes Çalışmaları, Meditasyon Teknikleri yer alır.

Hamile Yogası; 13 Haftadan itibaren hamileler için uygun çalışmalardır.  Hamilelik sürecinin ağrısız, huzurlu, rahat geçmesini sağlar; bedeni ve zihni doğuma hazırlar. Doğum kaygılarının azalmasına yardımcı olur. 

Çocuk Yogası;  Çocukların 12 yaşına kadar dahil oldukları kendi fiziksel gelişimlerine göre yapılandırılmış seanslardır.  Çocuklara duruşlar ve gevşemeler; hikayeler, şarkılar, müzikler ve oyunlar eşliğinde verilir. Çocukların yaratıcılıklarını geliştirir, bedenlerini esnetir ve güçlendirir, boy uzamasına yardımcı olur. Rekabetsiz ve güvenli bir alan oluşturur.  Zihinsel bedensel ve ruhsal anlamda bir denge oluşturur.

Anne Bebek Yogası;  Anneler ve 40 günlükten 10 aylığa kadar bebeklerin birlikte katıldıkları çalışmalardır. Doğum sonrası anneler için bebekleri ile katılabilecekleri iyi bir aktivite alternatifidir.  Pozlar şarkılar eşliğinde yapılır ve anneler bebeklerine masaj ve yoga pozları uygulatır.  Bebeklerin fizyolojik aktivitelerinin düzenlenmesine katkı sağlarken uyku düzeninin oluşmasına da yardımcı olur. 

İleri Yaş Yogası ve Sandalye Yogası;  Yoga pozları daha hafifletilmiş halleri ile uygulatılır. Nefes egzersizleri ve gevşemeler de içerir. Hareket kısıtı olan kişiler için uygun çalışmalardır.

8.png
bottom of page